Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Satış Süreci

Satış süreci ile ilgili merak edilen ve sıkça sorulan soruları sizleri için bu kısma topladık.

Kulaklığınızın her bir parçası size özgün olacağı için  EarFit In Ear Monitor’lerin tüm üretim aşamaları kulak iziniz bize ulaştıktan sonra başlamaktadır. Kulak iziniz bize ulaştıktan sonra 15 iş günü içerisinde üretimleriniz tamamlanıp size gönderilecektir.

Tasarımcılarımız hemen hemen tüm dosya türü ile işlem yapabilmektedirler. Ancak tasarım dilinde açıklanacak olursa, kapak tasarımları vektör grafik olacaktır. Göndereceğiniz tasarımlar mümkün olduğunca yüksek çözünürlükte olmalıdır. Aksi takdirde görselde kayıplar oluşabilir. Her bir kulaklığın kapak şekli farklı olacağı için paylaştığınız görsel bazı durumlarda tam olarak kapağa sığamayabileceğini göz önünde bulundurun lütfen.

Yapılmış kulaklıklarımıza ve daha birçok bilgiye sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Instagram ve Linkedin sayfalarımızda yaptığımız üretimlerimizi paylaşmaktayız.

Paylaştığınız tasarımların renkleri nihai ürünümüzde farklılık gösterebilmektedir. Aynı tasarımın rengi farklı bilgisayarlarda dahi farklı görüntülenebilmektedir. Baskı aşamasında da benzer ton farklılıklarının ortaya çıkabileceğini göz önünde bulundurunuz. Her bir kulaklığın kapak şekli özgün olacağı için tasarımın şekli, oryantasyonu ve kapak üzerine sığacak kısmı farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple tasarımın baskısındaki ton ve oryantasyon farklılıkları garanti kapsamına girmemektedir.

Kargolama

Kargolama süreci ile ilgili merak edilen ve sıkça sorulan soruları sizleri için bu kısma topladık.

Türkiye içindeki kargolarımızı UPS kargo ile, uluslararası gönderileri ise DHL ile yapmaktayız. Kargo masrafları tarafımızca karşılanacaktır.

Uluslararası gönderilerimizde ortaya çıkacak olan gümrük masrafları ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bu sebeple kargo masrafları dışındaki gümrükteki vergilendirmeler EarFit’in sorumluluğunda değildir. Buradaki vergilendirme ve gümrükten çekme alıcının sorumluluğundadır. Siparişinizin gümrüğe takıldığı durumlarda Gümrük İdaresi veya DHL, ödenmesi gereken ücretler ve yapılması gereken işlemlerle ilgili doğrudan sizinle iletişime geçecektir. Lütfen EarFit’in varış ülkesindeki gümrük işlemleri ve ödenmesi gereken vergilendirmelerde hiçbir kontrolü olmadığını unutmayın.

 

Daha fazla bilgi için lütfen yerel Gümrük idarenizle iletişime geçin.

Garanti Kapsamında yapılan işlemlerdeki tüm masraflar EarFit’e aittir. Ancak ürün geri gönderilirkenki gümrük işlemleri kullanıcının sorumluluğundadır.

Garanti Kapsamına girmeyen işlemlerde ortaya çıkacak olan vergi ve masrafları faturalandırma hakkını EarFit saklı tutar.

Bakım ve Kulaklık Sağlığı

Bakım ve Kulaklık Sağlığı süreci ile ilgili merak edilen ve sıkça sorulan soruları sizleri için bu kısma topladık.

Kulaklıklarınızı nemli bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Alkol bazlı ürünler ile temizlemeniz, kulaklık yüzeyinde deformasyonlara ve renk değişimlerine sebep olabilmektedir. Kulaklık temizliğini yaparken ses kanalına sıvı girişi olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde ses sürücüleri zarar görebilir.

Bu oldukça az karşılaşılan bir durumdur. Kulaklıklarımızı her türlü şarta uyum sağlayabilecek ve uzun ömürlü olacak şekilde geliştiriyoruz. Ancak bu tarz bir durumla karşılaştığınızda [email protected] adresi ile iletişime geçerek kulaklığınızı bize gönderebilirsiniz. Kulaklığınız bize gönderilirken ortaya çıkacak vergilendirmeler EarFit sorumluluğundadır. Ancak servis süreci sonrasındaki gönderilerde oluşabilecek vergilendirmelerde kullanıcı sorumludur.

Kablolarımız garanti kapsamımızın içerisine girmemektedir. Ancak kulaklığınız size ulaştığında kablonuzun çalışmadığını düşünüyorsanız. 30 gün içerisinde [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

EarFit In Ear Monitorler, bağlantı kablolarının kolayca değiştirilebileceği bir yapıda geliştirilmektedir. Ayrıca MMCX ve 2-Pin bağlantıları standart bağlantı tipleri olup, istediğiniz kablo türünü takabilirsiniz.

EarFit In Ear Monitorleri, bize gönderdiğiniz kulak izleriniz ile %95’in üzerinde doğrulukta üretmekteyiz. Bu sebeple kulak izinizi aldırırken Kulak İzi Alma Kılavuzundaki yönergelerin uygulandığına emin olunuz.

Kişiye özel kulaklıkların kullanım deneyimi standart kulaklıklardan farklılık göstermektedir. Bu deneyime alışmak için kulaklığınız ile biraz zaman geçirin. Bazı kullanıcılar bu süre 1 haftayı geçebilmektedir. Tüm bunlara rağmen halen kulaklıklarınızda rahatsızlık hissediyorsanız [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Çoğu zaman bu durum kulaklıklarınız kulağınıza tam olarak oturmadığında ortaya çıkmaktadır. Kulaklığınızı kulağınıza doğru oturtmaya çalıştığınızda baslarda düzelme oluyorsa kulaklık gövdenizin yeniden üretilmesi gerekmektedir. Bu durumda yeni bir kulak izi aldırarak bize göndermeniz gerekmektedir. İlk 30 gün için bu servisimiz ücretsizdir. 30 günden sonra ise 20 $ revizyon ücreti alınmaktadır.

Tüm EarFit In Ear Monitorleri biyouyumlu ve ten teması ile uyumlu malzemelerden üretmekteyiz. Bu malzemeler kulaklık üretimi için özel olarak geliştirilmiş malzemeler olup kulak mukozasından ve terden etkilenmemektedir.

Spor yaparken veya çok terlediğiniz durumlarda kulaklığınızı takarken veya çıkarırken dikkatli olunması gerekmektedir. Kulak dışındaki terin, kulaklığınızın kanalına girmediğine emin olun.