Destek

Custom In Ear Monitor Nedir?

Kişiye Özel Kulaklık Nedir?

Kulak parmak izi gibi özgün bir yapıya sahip olmasına karşın standart kulaklıklar belirli bir bölgedeki ideal kulak yapısı referans alınarak geliştirilmektedir. Her bir kulak yapısına uyum sağlayacak standart bir kulaklık geometrisi geliştirmek mümkün değildir. Kulak yapısı ile kulaklık arasındaki uyumsuzluk konfor problemlerine, kulaklığın kulakta durmasının güçleşmesine ve kulaklıkta üretilen sesin değişerek farklı duyulmasına sebep olmaktadır.

Kişiye özel kulaklıklarda ise her bir kulaklık kullanıcısı için özel olarak tasarlanır ve mükemmel uyum yakalanır. Böylece kulak ile %100 uyum sağlayacak yapıda kulaklık üretilir. Özgün geometrisi sayesinde konfor problemleri ortadan kalkar. Kulak yapısına uygun tasarım sayesinde akustik olarak maksimum performans alınır ve yüksek ses izolasyonu yakalanır.

Kişiye özel kulaklıkların özgün yapısı ve sundukları sayesinde yeni bir kullanım deneyimi elde edersiniz.

Neden kulak izinize ihtiyaç duyuyoruz?

Kişiye özel üretimin yapılabilmesi için özgün yapıdaki kulak yapısının bilinmesi gerekmektedir. PRO seviye kulaklıklarda, EarFit Custom In Ear Monitor’ler derin kulak izine ihtiyaç duyduğu için uzman odyolog tarafından alınan kulak izi gerekmektedir. Hobi kullanımları için geliştirilen kulaklıklarda ise derin kulak kanalı gerekmediği için Mobile Scan ile tarama yeterli olmaktadır. Mevcut teknolojide kulak kanalını ölçmenin kulak izi alma ve Mobile Scan dışında kolay ulaşılabilir bir yöntemi bulunmamaktadır.

Kulaklık değil “In Ear Monitor”

EarFit Custom In Ear Monitor’leri ayıran en temel özelliklerden biri de sahip olduğu ses teknolojisidir. In Ear Monitor’lerimizde standart kulaklıklardan farklı bir ses teknolojisi kullanılmaktadır. Kullanılan ses sürücüleri ile doğal sesler üretilmektedir. Böylece dinlediğiniz müziklerinizin kayıt stüdyosundaymışsınız gibi hissedeceksiniz. Daha önce fark etmediğiniz detayları keşfedebileceksiniz. Bu detay ve hassasiyette ses üretebilmek için belirli frekans aralıklarında çalışmak üzere özel olarak üretilen ses sürücülerini bir araya getiriyoruz. Böylece tüm frekans aralıklarında çalışacak tek bir ses sürücüsü yerine, belirli aralıklarda çalışacak birden fazla sürücü kullanılmaktadır. Tüm bu etkileyici ses teknolojisinin sonucunda ise yeni bir dinleme deneyimi elde edebileceksiniz.